Strona główna Poradniki erotyczne Związek na odległość – czy to ma sens?

Związek na odległość – czy to ma sens?

93

Związki na odległość to powszechne zjawisko w XXI wieku. Ludzie coraz częściej poznają się przez internet na portalach typu https://www.sexklasa.net i żyją na odległość. Jednak kilometry czasami sprawiają, że kochankowie zaczynają się wahać. Czy taki związek ma sens? Co zrobić, aby przetrwać trudny czas rozłąki?

Warto czy nie warto?

To czy związek na odległość ma sens, zależy tylko od osób, które go tworzą. Jeśli wspólnie spędzony czas daje wzajemną radość partnerom, to z pewnością warto, aby relacja toczyła się dalej. Warto pamiętać, że odległość nie będzie stanowiła problemu już zawsze, a ostatecznie można pomyśleć nad wspólnym mieszkaniem. 

Jeśli związek na odległość zaczyna przytłaczać i zupełnie nie daje radości, być może nie jest to prawdziwa miłość. Silne uczucie przetrwa szybko, a jeśli odległość sprawia, że gorące emocje zaczynają słabnąć, być może warto zrezygnować.

Związek na odległość — jak znaleźć złoty środek?

Relacje na odległość, jak każdą inną, należy pielęgnować. Partnerzy powinni dokładać starań, aby związek pomimo odległości był pełen romantycznych uczuć. W jaki sposób najlepiej to robić? Przede wszystkim należy poświęcać sobie dużo czasu. Dobrym pomysłem będą częste rozmowy przez telefon lub nawet wideorozmowy. Oglądanie partnera podczas konwersacji, nada relacji realizmu.

W relacji na odległość warto od czasu do czasu pozwolić sobie na romantyczną randkę. Spotkanie raz na kilka miesięcy powinno sprawić, że każdy w związku zregeneruje siły na kolejny czas rozłąki. Najlepiej zadbać o szczegóły takiego wypadu i dokładnie zaplanować sobie wspólny czas, aby jak najlepiej go wykorzystać.

Związek na odległość wymaga zaangażowania każdego z partnerów, ponieważ brak realnej obecności trzeba nadrabiać ciągłym kontaktem. Jest to bardzo duży plus, ponieważ to właśnie rozmowy najlepiej umacniają relację.

Związek na odległość z pewnością ma sens dla każdego, kto czuje się w tym dobrze, Nie należy skreślać nikogo przez dzielące kilometry. Każdą odległość da się pokonać i każda sytuacja jest odpowiednia do zmiany.