Strona główna Poradniki erotyczne Najlepsze pomysły na prezenty dla kobiety

Najlepsze pomysły na prezenty dla kobiety

115

W naszej kulturze seksualność jest tematem tabu. W szczególności dotyczy to seksualności kobiet, która od wieków jest spychana na dalszy plan, bardzo często traktowana jako coś grzesznego, niemoralnego. Smutną, ale dającą do myślenia ciekawostką jest to, że w prestiżowym podręczniku do anatomii łechtaczka została opisana dopiero w 1948, mimo że jej pierwsze opisy pojawiły się kilka wieków wcześniej. Stąd też wiele kobiet ma kompleksy na temat swojej seksualności, które wynikają z niewiedzy.

Nie tylko dla singielek!

Zabawki erotyczne wciąż wzbudzają kontrowersje. W wielu kręgach kojarzą się z singielkami lub kobietami, których mężczyzna nie zadowala. To drugie stwierdzenie bardzo szkodliwe myślenie, ponieważ wibrator to nie konkurencja dla mężczyzny i nie uwłacza jego męskości. Po prostu jest to rzecz, która służy kobiecie i pozwala wyładować napięcie seksualne. Popularne zabawki erotyczne mogą też także służyć do odkrywania swojej seksualności, co bardzo często owocuje lepszym życiem erotycznym dla dwojga. Takie dodatki mogą być świetnym urozmaiceniem seksu w związku!

Zabawki erotyczne — czy to może prezent?

Perfumy, kosmetyki, biżuteria — to najczęściej spotykane propozycje prezentów dla kobiet. Czasem w propozycjach pojawiają się rzeczy powiązane z zainteresowaniami danej osoby lub samorozwojem. W tę drugą kategorię świetnie wpisują się zabawki erotyczne. Nie jest to coś, co często się pojawia w propozycjach ze względu na traktowanie życia seksualnego jako wyłącznie sprawy prywatnej, o której nie mówi się głośno. Jest to prezent, który najlepiej dać bliskiej osobie – partnerce, siostrze lub przyjaciółki. W innych sytuacjach osoba może poczuć się zawstydzona i źle zrozumieć intencje, jakie kryły się za prezentem, a prezent w postaci zabawki erotycznej może zmienić życie.

Dlaczego warto dać zabawki erotyczne w prezencie?

Seksualność to nie tylko rozładowywanie napięcia seksualnego, które potrafi nagromadzić się w ciele. Jest to jedna z naturalnych funkcji organizmu, która ma ogromny wpływ na kontakty interpersonalne, psychikę i nie tylko. Stąd też zabawki erotyczne mogą być elementem samorozwoju i poznawania samego siebie. Pozytywna seksualność niesie ze sobą nie tylko zachęcenie do eksperymentowania w łóżku i nowe seksualne doznania, ale także wyzbycie się kompleksów, wzrost pewności siebie, większy szacunek do siebie innych osób. Zabawki erotyczne często są pierwszym krokiem, aby odkryć nowe rodzaje stymulacji, ale także oswoić się ze swoim własnym ciałem, jego reakcjami i się odstresować. Dzięki czemu wiele kobiet zaczyna przeżywać swoje pierwsze orgazmy, zarówno w seksie partnerski, jak i solo.

Niekonwencjonalny prezent, jakim są zabawki erotyczne, w rzeczywistości może być jednym z najlepszych prezentów, jakie można sprawić kobiecie. Łamie tabu, sprzyja rozwijaniu seksualności, a co za tym idzie, ma pozytywny wpływ na czyjeś życie i zdrowie. Często pierwszą reakcją będzie zawstydzenie, jednak z czasem może się okazać, że dla kogoś był to pierwszy krok do zmian, które  będą miały pozytywny wpływ na psychikę i wprowadzą więcej zadowolenia z życia.