Strona główna Artykuły porno Masturbacja – fakty i mity

Masturbacja – fakty i mity

125

Wiele osób nie chce rozmawiać o masturbacji, ponieważ jest to dla nich wstydliwy temat. Niechętnie też przyznają jak często i czy w ogóle się masturbują. Na czym tak właściwie polega masturbacja? Można ją nazwać seksem ze samym sobą, ponieważ jest pobudzanie własnych narządów płciowych. Do tego zadania można używać rąk lub przedmiotów.

Mity dotyczące masturbacji

Szukając informacji o masturbacji, można przeczytać wiele opinii i poglądów, które w ogóle nie mają nic wspólnego z prawdą. Oto kilka z nich.

  1. Masturbacja to zło. Nic bardziej mylnego. Dzięki masturbacji człowiek poznaje swoje ciało i wie, co go podnieca.
  2. Kobiety się nie masturbują. Gdyby tak było, to dildo i wibratory nie cieszyłyby się taką popularnością.
  3. Masturbacja może powodować różne choroby, np. ślepotę. To ciekawa teoria jednak nie ma żadnego potwierdzenia. Gdyby masturbacja prowadzi do powstawania chorób, to seks pewnie by zabijał.
  4. Masturbacja może zastąpić seks. Nie. Bliskości drugiego człowieka nie da się zastąpić ręką, czy przedmiotem.
  5. Masturbacja powoduje rozszerzenie pochwy lub penis jest dłuższy. Pochwa jest mięśniem, który dopasowuje się zarówno do członka, jak i wibratora. Natomiast jakby masturbacja wydłużała penisa, to mężczyźni znacznie częściej by się masturbowali.

Fakty dotyczące masturbacji

Skoro już wiadomo jakie mity są powielane, to warto też poznać kilka faktów, które należy przedstawić.

  1. Choć masturbacja nie zastąpi drugiego człowieka, to przynajmniej może okazać się bezpiecznym seksem. W tym wypadku kobieta nie zajdzie w ciążę i nikt nie zarazi się chorobą przenoszoną drogą płciową.
  2. Masturbacja pozwala na szybsze osiągnięcie orgazmu. Jak wcześniej wspomniano, masturbacja pomaga poznać własne ciało. Dzięki temu każde z partnerów wie, co go podnieca i czego może oczekiwać od drugiej strony. Powoduje to szybsze spełnienie podczas stosunku.
  3. Masturbacja relaksuje. Napięcie seksualne jest przyczyną nerwowości i złego samopoczucia. Dzięki masturbacji człowiek rozładuje napięcie, znacznie lepiej będzie mu się spało i chętniej powita nowy dzień.

Podczas masturbacji warto się skupić na sobie, zapomnieć o problemach i dać się ponieść chwili. Nie należy też pobudzać się pod wpływem chwili. Lepiej jest poczekać na moment, w którym ma się możliwość dłuższy czas pobyć samemu i w pełni oddać się przyjemności.