Strona główna Poradniki erotyczne Jak wygasić swój związek, jeśli czujesz, że to nie to?

Jak wygasić swój związek, jeśli czujesz, że to nie to?

153

To normalne, że czasami wydaje się, że to jednak ,,nie jest to” – ale z drugiej strony bardzo ciężko jest wygasić związek normalnie, ponieważ tak naprawdę nieważne co zrobimy, to obie strony będą z tego powodu cierpieć. Jak więc najlepiej jest wygasić swój związek, aby poczynić najmniej szkód?

Jak wygasić swój związek, jeśli czujesz, że to nie to?

Spokojna rozmowa jest najważniejsza

Zanim zaczniesz poważną rozmowę na temat związku z twoim partnerem, musi on/a zrozumieć, jak ważna jest dla Ciebie rozmowa. Może i wydaje się, że to pierwszy krok w kierunku tego, aby niby naprawić twój związek, ale czasami nawet po pomyślnej rozmowie trzeba gdzieś iść i zrobić sobie przerwę. Czasami nie ma wyboru, bo kiedy nasz partner jest bardzo wymagający lub nie chcemy go widzieć, to czas na odpoczynek. Wtedy może druga strona w końcu zauważy, że coś jest nie tak, ale nawet wtedy jest już za późno dla tego związku.

Psycholog może ci pomóc

Kiedy rozmowa nie pomaga, to warto zwrócić się o poradę do psychologa. W ten sposób możesz być pewien, że Twój partner nie będzie miał z tym problemu, jeśli (prawdopodobnie) wszystko w porządku. Niestety, czasami znajdziemy kilka nieprzyjemnych rzeczy, które sprawią, że zerwanie będzie dla Ciebie lepsze (na przykład to, że ogląda on zdjęcia erotyczne na sexeo.pl, w końcu po co on to robi, jak ma ciebie, prawda?) . Może to zabrzmieć dziwnie, ale w niektórych przypadkach dysharmonii w relacjach międzyludzkich im więcej czasu spędzają ze sobą tacy ludzie, tym dłużej się ranią, zamiast pomagać i dbać o siebie nawzajem.

Jeśli masz chęć spróbować jeszcze raz – postaraj się znaleźć wspólne hobby

Wielu ekspertów internetowych uważa, że osoby w związkach, które mają wspólne zainteresowania, po prostu lepiej się mają i o wiele rzadziej się rozpadają. Jednakże większość ludzi zapomina, że hobby może zmniejszyć stres i pozwolić nam ponownie cieszyć się życiem, co jest dobrą rzeczą. Oczywiście dla wielu osób posiadanie dużej ilości pieniędzy jest bardzo ważne, ale nigdy nie należy się męczyć, bo w ten sposób wyrządzimy sobie wiele krzywdy, a nasz partner oczywiście nie. Samo szukanie nowych pozycji seksualnych może stać się nowym hobby, oglądać filmy erotyczne lub razem uprawiać jogę. Wybór jest naprawdę świetny, ale zależy to od tego, jak sobie z nim poradzisz.

Jeśli uważasz – że zerwanie jest potrzebne

Nawet jeśli chcesz już zerwać, to postaraj się tego nie robić sms-em, bądź też poprzez ghosting – to najgorsze co możesz zrobić zarówno osoba toksyczna, jak i też normalna. To tak samo, jakbyś wysyłała mu swoje zdjęcia z masturbacji, a następnie kiedy zjawiłby się u ciebie, to oznajmiłabyś mu, że nie masz już ochoty. Niezbyt miłe, prawda? Zerwanie w taki sposób gwarantuje, że ta osoba cię znienawidzi, a dodatkowo musisz pamiętać o tym, że pozbawiając ją i siebie tego ,,zamknięcia” rozdziału w twoim życiu, może poskutkować tym, że będzie się to za tobą ciągnęło przez długie lata – w końcu tak naprawdę jedyną rzeczą, o której nie zapominamy, to są właśnie związki – zarówno te obecne, jak i również te przeszłe.