Strona główna Artykuły porno Bezpieczny seks – co powinieneś wiedzieć?

Bezpieczny seks – co powinieneś wiedzieć?

114

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu miłość fizyczna była tematem zakazanym. Rodzice nie uświadamiali swoich dzieci jak zadbać o bezpieczny seks, a inne źródła informacji były trudno dostępne. W tej chwili jest inaczej. Propaguje się edukację seksualną. Mimo tego, wielu ludzi ma ubogą wiedzę w tym zakresie. Warto to zmienić. Szczególnie wśród młodzieży. Nadal zdarzają się ciąże z zaskoczenia, choroby ” znikąd” i inne nieciekawe sytuacje. Tymczasem dość łatwo im zapobiegać, stosując się do podstawowych zasad.

Seks bez „niespodzianki”, czyli antykoncepcja

Ludzie, szczególnie ci młodzi, wciąż gubią się wśród nieprawdziwych informacji dotyczących zapobieganiu ciąży. Myślą, że tzw.”pierwszy raz” nie może skończyć się spłodzeniem dziecka. Wierzą też w antykoncepcyjną moc karmienia piersią maluszka. Kobieta może zajść w ciążę już w wyniku pierwszego stosunku seksualnego. Świeżo upieczona matka jest często płodna już kilka tygodni po porodzie pomimo laktacji. Dodatkowo, nadal blokuje nas wstyd. Ciężko jest się przełamać i porozmawiać szczerze z nowym partnerem seksualnym o antykoncepcji. Potem okazuje się, że zabezpieczenia nie było bo np. ona nie może przyjmować hormonów, a on jest uczulony na lateks.

Zapobieganie chorobom wenerycznym i infekcjom

Na wstępie należy zastrzec, że jedynie brak seksu daje gwarancję uniknięcia chorób przenoszonych drogą płciową. Jeśli nie chcemy iść tą drogą, musimy pamiętać głównie o dwóch sprawach: używaniu prezerwatyw oraz ostrożnym dobieraniu partnerów seksualnych. Tu też można „wpaść na minę”. Przykładowo, w kłopoty wpadają osoby po menopauzie lub andropauzie. Wydaje im się, że są bezpieczni, a zapominają o istnieniu AIDS i kiły. Pewne zagrożenie stanowi też seks analny i oralno-analny. Poza chorobami wenerycznymi grozi nam tutaj zarażenie się infekcja bakteryjną albo grzybiczą.

Zakończenie

Pomimo wielu akcji informacyjnych, w dalszym ciągu ludzie nie umieją zadbać o bezpieczny seks. Wierzą w mity dotyczące zapobieganiu ciąży, nie znają zasad profilaktyki prozdrowotnej w czasie kontaktów seksualnych. Bez tej wiedzy dużo trudniej cieszyć się intymną bliskością drugiego człowieka w bezpieczny sposób.

źródło: https://loris.pl/143-prezerwatywy