Strona główna Poradniki erotyczne Antykoncepcja – dlaczego jest tak ważna?

Antykoncepcja – dlaczego jest tak ważna?

185

Nie da się ukryć, że antykoncepcja to jedna z najważniejszych kwestii związanych z pożyciem seksualnym. Dlatego też dziś przedstawimy wam pewne fakty, które mogą wam pomóc ominąć nieprzyjemną sytuację zwaną nieplanowaną ciążą.

Antykoncepcja – dlaczego jest tak ważna?

Prezerwatywy

Zapewne każdy zdaje sobie sprawę, że prezerwatywy to najwygodniejszy i najbezpieczniejszy sposób zapobiegania ciąży, a także dobry sposób na zapobieganie chorobom przenoszonym drogą płciową. Oczywiście nie ma jednej uniwersalnej metody, która mogłaby skutecznie zapobiec ciąży w 100%, ale prezerwatywy zmniejszają to ryzyko o prawie 99%, więc gdy uprawiamy z kimś seks po raz pierwszy, warto z nich skorzystać. Dobrym pomysłem jest również zmniejszenie liczby partnerów seksualnych, ponieważ u każdego, kto jest aktywny seksualnie, mogą rozwinąć się choroby przenoszone drogą płciową. Osoby z większą liczbą partnerów seksualnych i osoby, które nie zawsze dbają o odpowiednią ochronę seksualną, są bardziej narażone na choroby przenoszone drogą płciową. Niemniej jednak prezerwatywy są obecnie najlepszym sposobem ochrony przed ciążą.

Lepiej jest zapobiegać

Higiena to nie tylko środek zapobiegawczy, ale także środek ochronny zapobiegający niechcianej ciąży. Ochrona może być minimalna, ale nadal jest to metoda, którą wszyscy powinni stosować. Przecież jeśli nasienie dostanie się w określone obszary i nie zostanie zmyte, to (choć rzadko) istnieje opcja zapłodnienia – połączona z higieną jest korzystna, bo tak naprawdę nikt nie chce uprawiać seksu ze spoconym i brudnym partnerem prawda? W końcu to może stanowić dość poważny problem w związku dla jednego z partnerów. Ponadto może się to wydawać kłopotliwe, ale lekarz zaleca co najmniej raz w roku wizytę profilaktyczną w celu sprawdzenia, czy jesteś chory – może nawet uratować życie.

Tabletka ,,po”

Jeśli jednak chodzi o sprawy takie, jak na przykład wypadki z powodu zepsutej gumki lub zapomnienia tabletki, nadal tą sytuację możesz uratować. Oznacza to, że chodzi o „tabletkę po” – jest to awaryjna antykoncepcja, która może zapobiec ciąży, jeśli nie chcesz zajść w ciążę. Należy pamiętać, że jest to metoda awaryjna i nie może być traktowana jako konwencjonalna metoda antykoncepcji. Na naszym rynku dostępne są dwa rodzaje tabletek, które zawierają dwa różne rodzaje substancji aktywnych. Najpopularniejszym lekiem jest lek na literę l., który należy przyjmować 72 godziny po niebezpiecznym seksie. Jeśli chodzi o octan, należy go przyjmować do pięciu dni po nieodpowiedzialnym seksie. Należy pamiętać, że jest to lek na receptę. Przyjmowanie tych leków działa tylko po stosunku, a nie po stosunku, ponieważ jeśli kobieta zażyje lek przed seksem, to nie zadziała. Zwykle towarzyszą mu działania niepożądane, takie jak nudności, wymioty i krwawienie. Oczywiście, aby otrzymać receptę na lek „po”, należy udać się do ginekologa.